Konkurs taneczny 2012

 

      Samorząd Uczniowski  w dniu 19 kwietnia zorganizował konkurs taneczny dla uczniów klas I-VI. Cieszył się on w tym roku większym powodzeniem i zgłosiło się wielu uczestników, także z klas młodszych.  Zadaniem ich  było wybranie ulubionej muzyki i samodzielne przygotowanie choreografii trwającej ok.2 min. Swoje umiejętności musieli oni prezentować przed całą szkołą, a oceniani byli przez jury, w skład którego wchodziły następujące panie: Agnieszka Ignatiuk, Joanna Andrzejczak i Grażyna Sasim.

    W tym roku konkurs poszerzony został o jeszcze jedną kategorię, mianowicie duety. Trzeba przyznać, że zaprezentowały one bardzo wysoki poziom. Choreografia była ciekawa i rozbudowana. Było widać ogromną pracę jaką włożono w jej przygotowanie. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność wykonania całego układu w sposób równy i zsynchronizowany. Na szczególna uwagę zasługują także uczestnicy z klasy I, wykazali się dużą odwagą i determinacją. Występy wszystkich uczestników wzbudziły wiele emocji i gromki aplauz publiczności.

 

Jury musiało jednak wybrać zwycięzców:

W kategorii soliści:

I miejsce zajęła Weronika Kaćkiewicz z klasy VI,

II miejsce zajęła Marta Szulewa z klasy VI,

III miejsce zajął Bartosz Świniarski z klasy IV.

 

W kategorii duety:

I miejsce zajęły Amelia Rędzia i Kinga Chamot z klasy III,

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy upominki.

       Po ogłoszeniu werdyktu Samorząd zaprosił wszystkich na parkiet. Nie trzeba było dwa razy zapraszać, uczniowie z chęcią poderwali się do tańca. Prym wiodły nasi uczestnicy i klasy młodsze. Ten dzień był pełen przyjemnych wrażeń i wesołych chwil. Na długo pozostanie w naszej pamięci.

Oto pozostali uczestnicy: Katarzyna Jursza kl.V, Katarzyna Sarna kl.V, Anna Pawlak kl.V,Martyna Chodup kl.III, Julia Sobiech kl.II, Zuzanna Chamot kl.I, Klaudia Gurgielewicz kl.I, Patryk Nowocień kl.I, Mateusz Skrzeszewski kl.I.

 

Od prawej:

Weronika Kaćkiewicz z klasy VI,

Marta Szulewa z klasy VI,

Bartosz Świniarski z klasy IV.

Duet : Amelia  Rędzia i Kinga Chamot kl.III