SPRZĄTANIE ŚWIATA 2011

,,Lasy to życie – chrońmy je”

 

              W roku szkolnym 2011/2012 w Szkole Podstawowej w Bramce, akcja ,,Sprzątanie świata” odbywała się w trzech etapach. Zaczęliśmy od posadzenia drzew na terenie szkoły. Każda klasa otrzymała inny gatunek drzewa, które zasadziła na terenie szkoły i objęła go opieką. Sadzonki drzew otrzymaliśmy od sponsora i z Nadleśnictwa Dobrocin – Leśnictwo Bożęcin.

Po posadzeniu drzewek uczniowie wraz z nauczycielami wyruszyli na sprzątanie pobliskiego lasu i terenu wsi. Podsumowaniem akcji było wspólne ognisko wraz z pieczeniem kiełbasek. Dzięki uprzejmości Sołtysa Bramki możliwe było spotkanie przy ognisku z pysznymi kiełbaskami.

              Trzeci etap akcji przebiegał w formie wycieczki do Arboretum w Kudypach pod Olsztynem. 30 września 2011 roku uczniowie klas I-VI mieli możliwość poznania ciekawego miejsca, jakim jest Arboretum, gdzie mogli poznać miejscowe gatunki roślinności oraz gatunki występujące na innych kontynentach. Pani Agnieszka Ignatiuk poprowadziła zajęcia w terenie, które miały na celu również ćwiczenie umiejętności orientacji w terenie, wyznaczania kierunków geograficznych, poznania formy ochrony przyrody, jakim jest pomnik przyrody.